Sobota, 25 března, 2023
HomePrůmyslŠroubový kompresor: Jak vybrat kondenzační zařízení?

Šroubový kompresor: Jak vybrat kondenzační zařízení?

Popularita šroubových kompresorů je v současné době na vzestupu, protože stále více společností touží po spolehlivém a výkonném zařízení, které je schopné produkovat vysoké objemy stlačeného vzduchu, a to při nepřetržitém provozu. Málokdo ovšem ví, že ke kompresoru můžete snadno připojit i další přídavná zařízení, jejichž úkolem je vylepšení kvality stlačeného vzduchu. Šroubový kompresor je tak vhodné zkombinovat například s kondenzační sušičkou.

Proč sušičku použít?

Moderní šroubový kompresor disponuje velice dobrou schopností zásobovat jakýkoliv průmyslový nebo potravinářský provoz velkým objemem stlačeného vzduchu. Ten bohužel obsahuje nejrůznější nečistoty, jako je například olej, voda nebo pevné částice, které musí být odstraněny. V opačném případě se dá totiž očekávat špatná funkčnost připojených nástrojů. Kromě toho je čistota stlačeného vzduchu upravena řadou technologických norem, které se zaměřují primárně na doporučení na odstranění vody. 

Jaký má sušička výkon?

Kondenzační sušičky pro šroubové kompresory jsou pochopitelně navrženy tak, aby stíhaly zpracovávat velké objemy stlačeného vzduchu v krátkém čase. Jsou proto zkonstruovány pro separaci vody a snížení rosného bodu až na 3 °C. Celé zařízení funguje na principu chlazení vysoce efektivního třístupňového výměníkového modulu, kdy je u stlačeného vzduchu postupně snižována teplota, přičemž dochází k odstranění veškeré kondenzované vody od hlavního proudu stlačeného vzduchu. 

Kolik za ni zaplatíte?

Možná si budete říkat, že sušička pro šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz nebude na pořízení levná. Jejich pořizovací cena v renomovaném elektronickém obchodě však primárně závisí na tom, jaké výkony a služby od kondenzační sušičky očekáváte. Jejich cena se tak pohybuje v rozmezí od 25 až do 100 tisíc Kč. Díky takto širokému sortimentu si každý z vás vybere takové kondenzační zařízení, které bude plně vyhovovat vašim požadavkům.

Pokud máte problémy s kvalitou stlačeného vzduchu, pak se zamyslete nad pořízením kondenzační sušičky. Tato investice pouze přispěje k vyšším výkonům připojených pneumatických nástrojů. 

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články