Pondělí, 29 května, 2023
HomePrůmyslLidé otupívají, neumí už ani otočit mobil

Lidé otupívají, neumí už ani otočit mobil

TikTok rozjíždí předplatné
Sociální síť TikTok ohlásila, že umožní vybraným tvůrcům přímo zpoplatnit svůj obsah. Znamená to, že tvůrce na TikToku se může rozhodnout, že si od svých fanoušků začne ptát předplatné, za což dostanou přístup k živým videím a možnost používat speciální reakce. Část takto získaných peněz si nechá TikTok a část vyplatí tvůrcům.

Sociální síť zaměřená na krátká vertikální videa tak hledá způsob, jak zvýšit výdělky pro sebe i pro tvůrce ve své síti.

Krátkoformátová videa se za poslední roky stávají klíčovým formátem, který zkopírovala většina velkých sociálních sítí.

Vlastní formát pro ně má Meta i YouTube a obě firmy lákají tvůrce od TikToku příslibem přímých plateb pro nejúspěšnější tvůrce obsahu.

YouTube zároveň oznámil, že ve feedu vertikálních videí Shorts spouští specializovanou reklamu, ze které bude podíl vyplácet tvůrcům, i když přesný klíč toho, které z feedu získá jaký podíl, ještě neznáme.

Nový druh sledování
Když se americká armáda během války v Iráku pokoušela chytit lidi, kteří na cesty v okolí základen a klíčových bodů zahrabávali improvizované bomby, přišla s nápadem namontovat na letadlo stovky kilogramů vážící slepenec kamer a počítačů, který nepřetržitě snímal kilometry čtvereční plochy.

Armáda analytiků pak záznam analyzovala a hledal útočníky, nebo se snažila najít vzorce chování, které předcházely útokům.

O více než desetiletí později se systém plošného snímání ze vzduchu scvrkl na přibližně dvacet kilogramů as analýzou obrazu pomáhá umělá inteligence.

Podobný druh sledování podle Economisty proniká z armády i do jiných bezpečnostních složek. Podobnému sledování je mimořádně obtížné se bránit technologicky.

Nejlepší ochranu do budoucna by poskytla robustní ochrana práv na soukromí v zákonech a jejich dobrá vymahatelnost.

Microsoft chystá nástroj pro budování webů
Microsoft na každoroční vývojářské konferenci Build ohlásil mimo jiné nastroj pro snadnou tvorbu firemních webů a aplikací.

Firma do svého ekosystému postupně zapracovává propojení s dalšími populárními aplikacemi. Ukázaly například integraci s designovým nástrojem Figma, který umožňuje designérům snadno vyexporotovat designové prvky aplikace, které následně může programátor napojit na backendovou strukturu v cloudu, kterou firma využívá.

Podobné integrace jednak zjednodušují práci, ale zároveň otevírají nové možnosti toho, jak si mohou malé nebo střední týmy zorganizovat a zefektivnit práci.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články