Pondělí, 29 května, 2023
HomePrůmyslPrvní soumrak Netflixu přichází

První soumrak Netflixu přichází

Netflix měl špatný týden
Po oznámení prvního poklesu online předplatitelů v dějinách firmy se akcie Netflixu prudce propadly. Netflix ztratil přibližně 200 tisíc předplatitelů, ale službu nadále využívá více než 200 milionů platících zákazníků.

Akcie se propadly, podobně jako před několika měsíci Facebooku, neboť investoři dostali jednoznačný důkaz o tom, že pro streamovací službu bude další růst stále obtížnější.

Společnost se špatnými výsledky zároveň oznámila, že chce omezit sdílení hesel mezi rodinami a že zkoumá možnost vytvoření levnějšího předplatného, ​​které by bylo podporováno přehráváním reklamy.

Unie se blíží ke sjednocení kabelů
Výbor Evropského parlamentu schválil navrhované sjednocení nabíjecích kabelů pro zařízení prodávaná v Evropské unii.

Pokud návrh na příští měsíc projde hlasováním celého parlamentu, což se obecně předpokládá, budou do několika let muset všechny telefon, tablety či čtečky elektronických knih na evropském trhu muset používat jednotný konektor. V praxi to znamená, že zařízení budou muset mít USB-C konektor.

Je možné, že požadavek se rozšíří i na notebooky a další zařízení. Výjimku bude mít jen elektronika, která je příliš malá na to, aby konektor pojala – například fitness náramky či hodinky.

Amazon rozšiřuje doručovací impériu
Internetový obchod Amazon rozjíždí program, díky kterému budou moci externí internetové obchody využít jeho platební a doručovací infrastrukturu.

Partnerský obchod si bude moci na stránku přidat tlačítko „Buy with Prime“, které ukončí platbu prostřednictvím platebních údajů a adresy, kterou má již zákazník uloženou na Amazonu. Zásilku zároveň doručí logistická síť, kterou si Amazon vybudoval k obsluze svého předplatného Amazon Prime.

Nejzajímavější pro firmu ale budou data, která díky zpracování a doručování objednávek získá. Amazon bude díky programu moci shromažďovat údaje o tom, kde a jaké produkty se prodávají, což firmě pomůže vytvořit nové produkty a optimalizovat vlastní stránku.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články