Sobota, 25 března, 2023
HomeEkonomikaOdchází pan Wolf kancelářských balíků

Odchází pan Wolf kancelářských balíků

QR kódy dorazily do bank
Česká spořitele rozchodila ve svých bankomatech systém, který umožní vybírat peníze, aniž byste a dotkli zařízení. Přes mobil zadáte požadavek na částku a vybraný bankomat zobrazí na obrazovce QR kód, který naskenujete do mobilu a potvrdíte, že jste fyzicky u bankomatu i svou identitu.

Poměrně elegantní nápad se dvěma problémy.

Sice se nemusíte dotýkat špinavého bankomatu, ale přesto si z něj vybíráte bankovky, které jsou téměř jistě mnohem špinavější a do ruky je vzít musíte.
Celé to ukazuje, jak pozlepený je systém ověřování totožnosti a bezpečnosti online. Je to podobné jako když platíte mobilem papírovou fakturu přes naskenovaný QR kód. Všechny podklady pro platbu již existují v informačním systému, ale chybějící systém plateb vytvořil systém, ve kterém se tato informace převádí z digitální podoby do vizuálního QR kódu, který pak jiná zařízení dešifruje opět do digitální podoby. Důvody, proč to takhle funguje jsou racionální, ale výsledek je v principu tragický.

Facebook už ani nepředstírá
Firma kdysi známá jako Facebook už ani nepředstírá, že se pokouší na své největší platformě vytvořit produkty a inovovat. Facebook nový redesign rozhraní pro malé komunity téměř jedna k jedné přebral od konkurenčního Discordu.

Facebook už léta kopíruje populární funkce jiných firem, ale historicky firma při kopírování měla alespoň ambici produkt alespoň trochu posunout a lépe napasovat na svůj ekosystém.

Pan Wolf kancelářských balíků odchází z Google
Javier Soltero v Microsoftu roky jako manažer uklízel uklidil online verzi kancelářské sady Office. Když ji dostal do příčetného stavu, odešel z Microsoftu do Googlu, kde začal poproplacenou síť webových aplikací zaměřených na komunikaci a tvorbu dokumentů čistit znovu. Nebo Javier Soltero „řeší problémy“.

Opět to trvalo roky, ale Googlu se pod Solterem podařilo postavit smysluplnou konkurenci pro online Office. Znamenalo to hodně migrování, zavírání aplikací a úklid ve značkách. No Google pod Solterem uklidil chatové a komunikační aplikace a vytvořil jednotnou značku Google Workspace, která dnes zastřešuje propojené kancelářské produkty. Poslední bolestivá migrace seběhne na podzim, kdy Google zavře chatovací službu Hangouts.

Soltero je ale oznámil poměrně náhlý odchod z firmy. Podle oficiální zprávy si potřebuje odpočinout, ale možná jen hledá nový problém který je třeba řešit.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články